Obecność dużej liczby ptaków jest uciążliwa zarówno dla nas mieszkańców jak i również dla budynków powodując duże zniszczenia naszych balkonów i elewacji.
Ptaki mogą również przenosić wiele pasożytów jak np. pluskwy, obrzeżki jak również bakterie i wirusy wielu groźnych chorób.
Aby temu zapobiec proponujemy Państwu zamocowanie zabezpieczeń przed przedostawaniem się ptaków a zwłaszcza gołębi w pobliże naszych okien i balkonów.
Najczęściej stosowane metody to:
  • Montaż kolców – nowoczesny i ekologiczny system zabezpieczenia elewacji przed ptactwem. Odporne na działania promieni słonecznych, zmian temperatury oraz innych warunków atmosferycznych kolce można zamontować wszędzie tam, gdzie obecność ptaków jest niepożądana, niezależnie od rodzaju podłoża. Montaż za pomocą wysoko wytrzymałych klejów nie niszczy podłoża (np.blachy parapetów) uzyskując trwały efekt.
  • Montaż siatek ochronnych – bardzo trwałe i odporne na działanie temperatury oraz promieni UV, bardzo mało widoczna, nie zabiera światła, powala w pełni korzystać z naszego balkonu. Doskonale zabezpiecza balkony, gzymsy, wnęki, okna, rzeźby, fasady budynków przed przebywaniem czy gniazdowaniem gołębi. Siatki doskonale sprawdzają się w miejscach gdzie nie ma możliwości założenia kolców.

Wszystkie nasze działania są w pełni ekologiczne, nie ranią gołębi a jedynie zmuszają je do zmiany przyzwyczajeń.

Zapraszamy do współpracy spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, firmy i instytucje oraz osoby prywatne.